Komunita, která nejenom zachraňuje

Komunita, která nejenom zachraňuje

Posunujeme podporu zemědělství a české malovýroby zase o něco dál! Skrze náš spolek a farmu rozjíždíme obdobu takzvaného KPZ. Nebojte, nemyslíme slavnou krabičku poslední záchrany, ale komunitou podporované zemědělství. Cože to je?

Model komunitou podporovaného zemědělství umožňuje zemědělcům, farmářům a malovýrobcům nabídnout své výrobky nebo části produkce přímo zákazníkům. Ti se místo nákupu přihlásí k odběru produktů od daného zemědělství. Vědí tak přesně odkud jejich jídlo pochází, kdo, kde a jak se o něj stará a mnohem více. Zemědělci mají zase jistý odběr a mohou tak lépe naplánovat svou úrodu a výrobu. Celkem často se pak stává, že odběratelé zemědělce navštěvují, aby si produkty sami vyzvedli, a tak budují vzájemné vztahy se zemědělci, které podporují v jejich poctivé práci.

Jak to bude fungovat u nás? Na našem Tržišti si můžete zakoupit farmářskou bedýnku. My pro vás obrazíme farmáře a zemědělce v okolí, posbíráme od nich přírodní a čerstvé produkty, svezeme je k nám na farmu, tam k nim přidáme dobroty z naší vlastní „dílny“ a vše pro vás připravíme na našem bedýnkovém trhu. Tam si už vše pouze vyzvednete společně s dalšími fanoušky kvalitní české zemědělské výroby.

2018-05-14T09:50:43+00:00 Od hospodáře|