Kdo tady má za ušima?

Kdo tady má za ušima?

Pokud jste už zavítali na naše Tržiště, možná jste si všimli položky Na oslí stezce nebo třeba Oslík do každé rodiny. Jedná se o novinky v naší nabídce pro hosty a členy Spolku farmáře Otakara a jejich hlavní hvězdou jsou naši poitouští osli. Nově se s nimi můžete vydat na rodinné vyjížďky, adoptovat je nebo z nich udělat hvězdy vaší skupinové akce.

Osel poitouský je vzácným zástupcem největšího plemene z domácích oslů, původem z Francie, kde jeho předci tahali třeba i děla slavného Napoleonova dělostřelectva. Má hustou a huňatou srst, kterou mu v zimě budete často závidět. A tak jako většina oslů, povahou je to dobrák – skromný, trpělivý a učenlivý. Navzdory tomu se tento druh na přelomu tisíciletí nebezpečně přiblížil vyhynutí. Hlavně díky soukromým chovům (jako je i ten náš), se v Evropě v posledních letech daří navyšovat ještě nedávno skomírající populace oslů poitouských.

Chcete se dětem postarat o nezapomenutelné odpoledne? Vyberte si jednu ze dvou vyjížděk s oslíkem po nádherné přírodě Českého ráje. Chcete se stát naším partnerem, podpořit chov vzácného domácího zvířete a užívat si vyjížděk za snížené ceny? Pak pro vás je tu možnost adopce! Plánujete uspořádat firemní akci? Tak vězte, že oslíci udělají radost nejenom těm nejmenším.

 

Na oslí stezce: Chcete překvapit děti výletem, jaký ještě nezažili? Tak osedlejte našeho oslíka a vyrazte s průvodcem na stezku do lesů Českého ráje.
– doporučujeme pro děti do 3 let
– 1h příprava oslíka a povídání, 1h jízda (3km)
– součástí je zapůjčení vybavení, školení a příprava oslíka
– vhodné pro kočárky

 

Výprava za oslí skálu: Vydejte se s oslíkem ještě dál! Půldenní výlet s průvodcem včetně pikniku na skalní vyhlídce.
– až pro 5 osob, z toho 3 jezdící děti
– doporučujeme pro děti do 3 let
– 1h příprava oslíka a povídání, 1h jízda (3km)
– součástí je zapůjčení vybavení, školení, společná příprava oslíka a farmářský piknik (teplé a studené nápoje, domácí sýry, pečivo)

 

Oslík do každé rodiny: Oblíbili jste si naše oslíky? Chcete nás podpořit na cestě za udržením tohoto vzácného plemene? Adoptujte si jednoho z našich poitouských oslů a užívejte si vyjížďky za snížené ceny a další výhody spojené s adopcí! Dostupné firmám, rodinám i jednotlivcům.

2018-05-18T09:25:28+00:00 Od hospodáře|