Farma

Naší farmou a zvířaty žijeme už 20 let. S láskou a respektem chováme skot, ovce, kozy, osly, prasata, koně a další zvířata.

Specializujeme se na chov čistého masného skotu plemene Highland cattle. Naše stádo žije po celý rok volně na rozlehlých pastvinách. Přirozené prostředí i každé spasené stéblo trávy se projeví v dokonalé chuti masa.

Maso z Highlanda je jemně mramorované, křehké a šťavnaté s výraznou chutí. Dobytek nedokrmujeme ani těsně před porážkou, proto si maso zachovává nízkou hladinu tuku a cholesterolu, stejně jako vyvážený poměr prospěšných látek. Zkrátka perfektní surovina zejména pro přípravu steaků – ochutnejte je v našem bistru.

Splňujeme a držíme si certifikát ekologické produkce BIO, ale věříme, že o tom to není. Ten nejvyšší standard kvality je totiž náš vlastní. Přesvědčte se sami – staňte se členem Spolku farmáře Otakara a odebírejte produkty špičkové kvality přes komunitní síť. Je to jediná možnost, jak nakoupit maso přímo z našeho chovu.

Odebírat produkty

Jak funguje komunitní odběr produktů?

  • distribuce přes vlastní komunitní síť

  • správci po celé ČR

  • 3x ročně objednávka přes správce

  • jediná možnost koupit maso z naší farmy

Jak vypadá farma

Přijeďte se podívat na zvířata

Kromě skotu na farmě chováme ještě jiná stáda, třeba shetlandských ovcí. Jejich měkkoučkou vlnu ručně zpracováváme a vyrábíme z ní produkty pod vlastní značkou Karli. Svetry, kabáty, čepice, ponožky a další – prohlédněte si aktuální nabídku v e-shopu.

Po příjezdu na farmu vás přivítá naše fena Border kolie. V ohradách a výbězích uvidíte několik plemen koní, kozy walliserské, osly poitouské, české kropenky a další drůbež. Hned vedle Samotoče jsme vytvořili malý farmapark, kde můžete zvířata nakrmit a ukázat je dětem zblízka. Úžasný zážitek pro milovníky zvířat je projížďka na koních Českým rájem nebo komentovaná prohlídka farmy – poukázky zakoupíte v e-shopu.

Nově nabízíme ustájení koní ve venkovních ohradách nebo vnitřních boxech.

Kde nás najdete

Adresa: Kozákov 12,
512 63 Radostná pod Kozákovem

Není vám něco jasné? Nenašli jste zde svůj dotaz?

Pošlete nám své dotazy do e-mailu schranka@otakarovafarma.cz nebo zavolejte na +420 776 600 078. S radostí vám odpovíme a vysvětlíme, jak to u nás na farmě funguje.