Samotoč

Samotoč je netradiční koncept samoobslužného občerstvení s regionálními produkty. Ochutnejte klobásy, špekáčky a sýry z udírny, domácí chléb a další sezónní potraviny. Na čepu najdete několik druhů limonád a piv – třeba oblíbený Otakarův speciál, který vaří v pivovaru VOLT výhradně pro náš Samotoč. Pochutnejte si přímo v altánu nebo si nakupte produkty s sebou.

Jak funguje Samotoč?

V Samotoči najdete lednice a regály, ze kterých si můžete samoobslužně nakoupit. Neostýchejte se a obslužte se v Samotoči sami:

  • načepujte si pití,
  • otevřete si lednici a vyberte si uzeniny nebo sýry halloumi,
  • sáhněte do udírny pro hotové klobásy, špekáčky, sýry a další dobroty,
  • koukněte, jestli je připravený víkendový hovězí guláš nebo ryby v udírně,
  • ke všemu si dejte náš domácí chléb,
  • rozdělejte si oheň v ohništi.

Nabízíme produkty podle sezóny, proto je jejich množství omezené a může se stát, že budou v Samotoči zrovna vyprodané.

Chcete si být jistí, že se na vás dostane? Objednejte si vybrané produkty a odebírejte je pravidelně – pro více informací napište e-mail na schranka@otakarovafarma.cz. Nebo si objednejte farmářské produkty až domů přes e-shop trziste.otakarovafarma.cz.

Užijte si farmu naplno

Míříte k nám na farmu a chcete všechna zařízení využívat naplno? Nebojte se, nečekají vás žádné složitosti. Členem spolku se můžete stát už před příjezdem prostřednictvím online formuláře. Pokud to nestihnete, u vstupu do areálu na vás bude čekat cedule s návodem, jak se do spolku zapsat. Zápisem získáte základní verzi členství na jeden den – „Od kohouta do kohouta“. Jedná se jen o formalitu, se kterou nejsou spojeny žádné povinnosti.

Steaky a další jídla v bistru

Slyšeli jste o legendárních steacích na Kozákově? Ty v Samotoči nenajdete, ale rádi vám je připravíme v Degustačním bistru. Kromě steaků a burgerů si můžete objednat několik dalších pokrmů – nabídka se mění podle sezóny a dostupnosti surovin.

Piknik na farmě

Udělejte si pohodový piknik uprostřed kouzelných pastvin s výhledem do Českého ráje. Piknik vám zabalíme do termo batohu a ukážeme ta nejlepší místa, kde si na dobrotách nerušeně pochutnáte.

Jak Samotoč vypadá

Samotoč je určený pro členy Spolku farmáře Otakara, z.s. – návštěvníky farmy, cyklisty, turisty a rodiny s dětmi. Hned vedle Samotoče se děti vyřádí na dětském hřišti, trampolíně a pískovišti. Pro milovníky zvířátek je přístupný farmapark s možností krmení zvířat (oslů, prasat, koní, vodní drůbeže, slepic, veverek, papoušků). Zjistěte, co všechno naše farma nabízí.

Zapsat se do spolku

Samotoč a akce

Prožijte svůj výjimečný den na Otakarově farmě – obřad, svatební oslavu i ubytování zařídíte na jednom místě. Neocenitelné je naprosté soukromí naší rodinné farmy. Obřad probíhá v přírodě, na kopci Kozákov s nádherným výhledem do Českého ráje. Zjistěte více informací o svatbách.

  • maximální kapacita do 80 hostů
  • pronájem apartmánů (31 osob) + další formy přespání (spaní na slámě, stany)
  • uzavření celého areálu pro svatebčany, venkovní posezení + párty stany při nepřízni počasí
  • zasazení pamětního stromu

Kulatiny s výhledem na Český ráj, výročí svatby v rodinném kruhu či oslava, která zaplní dětské hřiště. Právě jste našli místo, kde si každý najde to svoje. Zajistíme pro vaše hosty občerstvení ze skvělých farmářských surovin a rádi vám pomůžeme s organizací oslavy.

A protože bujará oslava se může protáhnout až do pozdních nočních hodin, jistě vám přijde vhod pronájem apartmánů, možnost spaní na slámě nebo ve stanech.

Jsme tu pro vás a uděláme vše, co je v našich silách, abyste se u nás cítili příjemně. Více informací na telefonu +420 776 600 078 nebo e-mailu schranka@otakarovafarma.cz

Potřebujete vnést do pracovního kolektivu svěží vítr? Uspořádejte firemní večírek, školení nebo teambuilding u nás na farmě. Na farmě budete mít k dispozici veškeré venkovní prostory, včetně samoobslužného výčepu, grilu a udírny. Rádi vám pomůžeme s programem a organizací večírku.

Po oslavě na vás samozřejmě bude čekat pohodlné lože – pod střechou v apartmánech nebo třeba na slámě.

Jsme tu pro vás a uděláme vše, co je v našich silách, abyste se u nás cítili příjemně. Více informací na telefonu +420 776 600 078 nebo e-mailu schranka@otakarovafarma.cz

Zaujaly vás naše prostory? Chcete využít pronájmu apartmánů a Samotoče (samoobslužného výčepu, grilu a udírny) pro svoji vlastní oslavu nebo jinou akci? Nebojíme se žádné výzvy a určitě najdeme způsob, jak připravit perfektní akci právě pro vás. Stačí, když nám sdělíte svoji představu.

Jsme tu pro vás a uděláme vše, co je v našich silách, abyste se u nás cítili příjemně. Více informací na telefonu +420 776 600 078 nebo e-mailu schranka@otakarovafarma.cz

Co o nás říkají

Kde najdete Samotoč

Adresa: Kozákov 12,
512 63 Radostná pod Kozákovem

Často kladené dotazy

Sezóna na Samotoči začíná tradičně na velikonoční Zelený čtvrtek a jede až do konce října. Při dobrých povětrnostních podmínkách zatápíme každý víkend v udírně. Předem si můžete objednat teplá jídla jako steaky a burgery, která podáváme v Degustačním bistru.
Během týdne je v Samotoči dostupná stálá nabídka, mimo jiné klobásy nebo sýry z naší farmy.

Abyste se mohli samovolně procházet po farmě, musíte být členem Spolku farmáře Otakara. S členstvím nevznikají žádné povinnosti a můžete jej kdykoliv bez závazků ukončit. Staňte se členem hned nebo jednoduše po příjezdu na farmu. Pokud k nám jedete s přáteli, tak stačí, aby byl členem spolku jeden z vás – všichni ostatní už se vezou s ním.

Jako člen se můžete volně pohybovat po areálu a využít všechna zařízení na naší farmě, například Samotoč nebo vybrané zvířecí výběhy. Mějte přitom na paměti, že hospodaříme na více jak 80 hektarech půdy a našim zvířatům se snažíme dopřát tolik svobody, kolik jen jde. Může se tedy stát, že ne všechna zvířata na vás budou čekat u farmy, ale některá si budete muset najít.

Vstup s vašimi zvířecími miláčky je samozřejmě povolen. Nicméně vás prosíme, abyste je drželi dostatečně daleko od ostatních zvířat. Všichni se tak vyhneme zbytečným nepříjemnostem.

Jako členové Spolku farmáře Otakara si můžete koupit produkty přímo z naší farmy a od dalších farmářů, za jejichž kvalitu práce dáme ruku do ohně. Zakoupíte například maso (steaky, burgery), uzeniny (špekáčky, párky, salámy), sýry (ovčí, kozí, kravský) a ostatní výrobky (vajíčka, marmelády, mošty, bylinky a jiné) v závislosti na sezóně.

Naše vyhlášené steaky a burgery si objednejte předem v Degustačním bistru, zejména na víkendové návštěvy. Udělejte si rezervaci přes online formulář nebo nám zavolejte na +420 608 020 604 a domluvíme se.

To jde jednoduše zjistit! Přejděte na stránku apartmánů, nebo pište na e-mail schranka@otakarovafarma.cz

Autem: Otakarova farma sídlí na adrese Kozákov 12, 512 63 Radostná pod Kozákovem (mapa).

Autobusem: Nejbližší autobusová zastávka je Radostná pod Kozákovem, Kozákov, osada. Staví zde autobus č. 541 mezi Semily a Turnovem, který ale jezdí pouze 1–2× denně. Lepší spojení získáte na zastávku Tatobity, odkud je to k nám na farmu asi 2 km procházka.

Vlakem: V okolí Kozákova vlak nestaví, a tak je nejlepší dojet vlakem do Turnova, a odtud pokračovat autobusem.

Není vám něco jasné? Nenašli jste zde svůj dotaz?

Pošlete nám své dotazy do e-mailu schranka@otakarovafarma.cz nebo zavolejte na +420 776 600 078. S radostí vám odpovíme a vysvětlíme, jak to u nás na farmě funguje.